■ Tomasz Grabski

tomasz_grabski.jpg

 

Główny Szef Kuchni Unilever Food Solutions na Europę Centralno-Wschodnią. Koordynuje działania w Polsce, Czechach, na Słowacji, w krajach Bałtyckich oraz na Ukrainie. Jego rolą jest zarządzanie zespołem szefów kuchni, wspólne tworzenie szkoleń kulinarnych oraz zrozumienie i przełożenie potrzeb szefów kuchni na możliwości produkcyjne Firmy.

Absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Kucharz z pasją i zamiłowaniem, który  wierzy, że „poprzez gotowanie można sprawiać ludziom przyjemność oraz uzyskać satysfakcję z tego, co się robi”. Bardzo szanuje swoich pierwszych nauczycieli zawodu i często odwołuje się do wiedzy zdobytej w szkołach i życiu.

Swoją wielką, życiową podróż kulinarną rozpoczął mając niespełna 21 lata, wyjazdem do Francji, gdzie poznawał tajniki rustykalnej kuchni francuskiej. Przez kolejne lata zdobywał doświadczenia w wielu restauracjach i regionach Francji. Swoją wiedzę rozwijał także dzięki stażom i szkoleniom, między innymi w Tajlandii, Grecji i Hiszpanii. Brał udział w konkursach kulinarnych w Polsce i za granicą między innymi na Kubie czy São Paulo. Z szacunkiem traktuje tradycje kulinarne i z pokorą zdobywa nową wiedzę.

Chętnie dzieli się doświadczeniem. W odziedziczonej po pradziadku wędzarni przyrządza pyszne szynki i kiełbasy, odwołując się do najstarszych polskich przepisów i kuchni przedwojennej. Wolne chwile spędza z ukochaną żoną i synkiem, jeździ na motorach, aktywnie trenuje w Rebook Crossfit Poznań .

[ Wstecz ]
Patroni Medialni