Składniki obowiązkowe w KPP 2017

Z jakimi zadaniami będą musieli się zmierzyć się uczestnicy Kulinarnego Pucharu Polski?

Na wstępie warto przypomnieć, że w tym roku, zgodnie ze zmianą regulaminową, wszyscy uczestnicy konkursów nominowanych są bezpośrednio kwalifikowani do trwającego dwa dni finału Kulinarnego Pucharu Polski, podczas którego będą prezentować przed Jury zarówno przystawkę i deser (dzień pierwszy), jak i danie główne (dzień drugi).

Tegoroczna przystawka będzie musiała zostać przygotowana z wykorzystaniem przepiórki świeżej, pistacji zielonych oraz octu balsamico di Modena. W przypadku deseru, organizatorzy w porozumieniu z Jarosławem Uścińskim – Przewodniczącym Jury KPP 2017, nie tylko wybrali składnik obowiązkowy, jakim są jabłka grójeckie, ale także określili tematykę tej konkurencji, która brzmi ”Szarlotka – Twoja interpretacja”.

Chcemy, by uczestnicy KPP przygotowali jedno z najbardziej popularnych dań w polskich restauracjach. Nie chodzi tu oczywiście o tradycyjną odsłonę szarlotki Oczekujemy od uczestników, że będzie to wariacja na temat tego deseru, która odmieni jego oblicze, sprawi że przestanie być nudny i postrzegany jedynie za bezpieczną alternatywę dla konserwatywnych gości restauracji. Mamy nadzieję, że finaliści KPP wykażą się w tym zadaniu ogromną wyobraźnią i zaczarują jabłka
w niezwykle ciekawe, a wręcz wyrafinowane danie
. – objaśnia Agnieszka Glamowska, Koordynator KPP.

Drugiego dnia konkursu, wszyscy uczestnicy staną przed wyzwaniem, jakim jest przygotowanie dania głównego. W tym roku produktami bazowymi w tej konkurencji są: halibut biały, szynka parmeńska oraz ryż czarny.

Tegoroczny zestaw składników obowiązkowych w KPP z pewnością jest wymagający. Uczestnicy będą musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi i nieograniczoną wyobraźnią, by wyróżnić się na tle konkurencji, a najważniejszy, co podkreślają wielokrotnie Jurorzy zapraszani do Kulinarnego Pucharu Polski, będzie oczywiście smak potraw i to on odegra decydującą rolę w procesie oceniania zawodników.

Kulinarny Puchar Polski 2017 odbędzie się w dniach 26-27 września, tradycyjnie w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Gastronomii i Wyposażenia Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel.

Znajdź nas na www.facebook.com/kulinarny.

Wstecz

Patroni Medialni