Patronat Honorowy
Patronat Merytoryczny


Rekomendacja


Jean Bos i jego plany na 2018 rok

Przede wszystkim rozwój młodych talentów kulinarnych.

Jean Bos pochodzi z Belgi z miasta Diepenbeek. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Kucharskiej w Mechelen w Belgii. W latach 1974-87 pracował w pałacu królewskim w Brukseli, jako szef kuchni dla króla Baudouina I i jego małżonki Fabioli oraz w pałacu prezydenckim u Prezydenta Habiyaraami w Ruandzie. W latach 90 był szefem kuchni w pałacu księcia Rainera w Monako, a później w Grand Hotel de Cala Rossa na Korsyce, który wówczas posiadał 2 gwiazdki w przewodniku Michelin. Swoją wiedzę czerpał od najbardziej znanych osobistości świata kulinarnego, współpracował m.in. z Paulem Bocuse. Swoją wiedzą i doświadczeniem przekazuje organizując liczne szkolenia z różnych dziedzin sztuki kulinarnej. W 2007 r. otworzył Akademię Kuchni Molekularnej.

Zapytaliśmy Jeana jakie sa jego plany na 2018 rok?

W 2018 roku chciałbym przede wszystkim kontynuować dobrą pracę wykonywaną do tej pory na rzecz rozwoju młodych talentów kulinarnych. Przygotowujemy właśnie serię zagranicznych staży w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Dopiero ogłosiliśmy możliwość stażu w restauracji Martin Bersategui, która posiada 3 gwiazdki. Chciałbym, żeby młodzi kucharze z Polski mieli możliwość rozwoju i pracy z najlepszymi. Polska jest na dobrej drodze do dorównania poziomem krajom zachodnim. Myślę że każdego roku będziemy robić jeszcze większy krok, żeby tę różnicę zniwelować, a z tak obszerną historią kulinarną i z tak bogatą bazą produktów naturalnych, jaką ma Polska, jestem o to całkowicie spokojny.

Dotyczy to rownież młodzieży szkolnej. Pierwszym krokiem w tym kierunku, w tym roku, jest wyjazd zespołu uczniów z Technikum Gastronomicznego Lider z Lublina na miedzynarodowy konkurs kulinarny „PIERWSZE TROFEUM BARON ROMEYER EURO-TOQUES INTERNATIONAL 2018” do Belgii. Edukowanie młodych kucharzy, młodzieży, sprawia mi największą satysfakcję. Nie zapominam przy tym oczywiscie o moich obowiązkach jako szef kuchni w hotelu Agit Congress&SPA, których nie mam zamiaru zaniedbywać. To właśnie tu angażuję się najbardziej, tu poświecam najwiecej czasu. Wspólnie z zespołem Agitu stworzyliśmy zgrany zespół, wspaniałą atmosferę, co nie było łatwe od początku. I kuchnię na bardzo wysokim poziomie, i tego chcę się trzymać, to może mój najważniejszy plan.


Wstecz

Patroni Medialni